Switch version

NEFORMÁLKO - kroužky pro malé i velké 2019/2020

Tento formulář je uzavřený.

Přihlášky na kroužky a kurzy pořádané obcí Psáry v rámci NEFORMÁLKA. Kroužky probíhají v ZŠ Amos a na obecním úřadě. Stačí vyplnit formulář níže! Těšíme se na vás a hlavně na vaše děti;-) Více podrobností a dotazy na neformalkoatpsary [dot] cz

Kromě Micky Cvičky a Hýbánek s Hafíkem začínají všechny kroužky v týdnu od 30.9.

 

 • Angličtina s rodilým mluvčím

Čas: ZŠ Amos- středy 14:00 pro 6.-7.třídu, 15:00 pro 4.-5. třídu, 16:00 pro 1.-3.třídu

Lektor: Nicholas Haris

Kurzovné: 1400,-/ 14 lekcí

Interaktivní a zábavný kurz s rodilým mluvčím. Lektor Nicholas ovládá i češtinu a díky tomu dokáže dětem angličtinu lépe přiblížit a vysvětlit. Kroužek je zaměřen na konverzaci i gramatiku. Prostor bude i na aktuální potřeby a dotazy dětí. Pro skupinky maximálně 8 dětí.

 

 • Angličtina pro 1.třídu

Čas: ZŠ Amos- čtvrtky 15:15 -16:00  pouze pro 1.třídu 

Lektor: Tereza Jedličková (pouze shoda jmen s lektorkou Hýbánek ;))

Kurzovné: 1120,-/ 14 lekcí

Interaktivní a zábavný kurz s trpělivou mladou lektorkou . Děti, které neumí ještě číst a psát, si prohloubí nebo vytvoří jazykové základy na kterých budou moci dále stavět a rozvíjet se.

 

 • Šití

Čas: ZŠ Amos- úterky  15:00-16:30

Lektor: Denisa Sokolová

Kurzovné: 1260,-/ 14 lekcí (v ceně drobný materiál, větší si děti obstarají samy, preferujeme recyklaci např. starého oblečení)

Na kroužku se děti seznámí s šicím strojem a šitím, jako zajímavou možností nejen trávení volného času, ale i proměny už nesloužících věcí a oblečení. Šít si své originální oblečení začíná být opět moderní a děti  určitě ocení, když se naučí jak na to. 

Poznají různé druhy látek a stehů i jejich praktické využití. Ukáží si, jak se vytahují, upravují a přenášejí na látku střihy. Získanou teorii pak rovnou aplikují v několika projektech a vyrobí si například eko pytlíčky na zeleninu a ovoce, chňapky, dečky, kabelky…možností je spousta…

 

 • Zdravé vaření

Čas: ZŠ Amos- pondělky  15:00-16:30

Lektor: Veronika Tichá

Kurzovné: 1400,-/ 14 lekcí

Na kroužku vaření se děti naučí připravovat zdravá a zároveň chutná jídla nejen české, ale i mezinárodní kuchyně. Během lekcí se seznámí se zásadami stolování, zdravé výživy a s technologií přípravy pokrmů jak teplé, tak i studené kuchyně. Používání kvalitních a sezónních surovin povede děti ke zdravým stravovacím návykům a pozitivnímu přístupu k vaření.

 

 • Hrajeme si s hudbou

Čas: ZŠ Amos- čtvrtky 15:30-16:15  pro předškolní děti od 3.let

Lektor: Jana Rolincová

Kurzovné: 1120,-/ 14 lekcí

Tento kroužek je pro nejmenší zpěváky. Zdokonalí se nejen ve zpěvu, ale podpoří své vnímání hudby, rytmu i schopnost improvizace. Vyzkouší si poslouchat vážnou hudbu a ztvárnit ji pomocí kresby. Nebude chybět ani pohybová průprava a rytmizace pomocí Orffových nástrojů. Děti se postupně a nenásilně zbaví pocitu strachu a nejistoty z vystupování.

 

 • Zpíváme si pro radost

Čas: ZŠ Amos- čtvrtky  16:20-17:20 děti od 1.třídy

Lektor: Jana Rolincová

Kurzovné: 1120,-/ 14 lekcí

V tomto kroužku budou děti zpívat ve sboru. Naučí se základní pěvecké techniky, dýchání i artikulaci. Prohloubí své vnímání hudby a zbaví se trémy z veřejného vystupování.

 

 • DIGI hrátky

Čas: ZŠ Amos- úterky 16:45-17:30 děti od 3.třídy

Lektor: Jiří Kučera

Kurzovné: 960,-/12 lekcí

Děti se seznámí  s moderními digitálními technologiemi. Čekají je základy jednoduchého programování a využití aplikací, programování robotů, virtuální realita, 3D tisk a digitální úprava videa a zvuku.

 

 • Školní rozhlasové studio

Čas: ZŠ Amos - úterky 15:30-16:30 od 5. 11. 16:00-16:30, děti od 6. třídy, 1x za 14 dní

Lektor: Jiří Kučera

Kurzovné: zdarma

Společně vytvoříme rozhlasové studio a vyzkoušíme si spolupráci na přípravě rozhlasového vysílání. Vznikne název, znělka, program i dramaturgii vysílání. Naplánujeme, jak a kdy bude náš rozhlas vysílat. Každý si vyzkouší práci reportéra, zvukaře, dramaturga, střihače a dalších profesí souvisejících s přípravou rozhlasového vysílání.

 

 • Míčové hry

Čas: ZŠ Amos-úterky 16:00-17:00, pro děti od 3.třídy

Lektor: Katka Schreiberová

Kurzovné: 500,-/14 lekcí

Tento kroužek je pro všechny děti, které mají rády míč a hry, ale nejou organizované v žádném oddíle. Zahrají si jen tak, pro radost z pohybu.

 

 • Lezení

Čas: ZŠ Amos- úterky 15:00-16:00 pro děti od 3.třídy

Lektor: Antonín Schreiber

Kurzovné: 1120,-/14 lekcí

Děti se naučí základy lezeckého pohybu i důležité zásady bezpečnosti lezení na umělých stěnách. Zapracují také na své kondici.

 

 • Dramaťák

Čas: ZŠ Amos- čtvrtky 15:00-16:00

Lektor: Monika Mrkvová

Kurzovné: 1120,-/ 14 lekcí

Na kroužku se děti seznámí s divadlem a jeho principy. Společně budou objevovat  jeho kouzla a nevyčerpatelné možnosti. Při divadelních hrách a aktivitách rozvinou své komunikační a pohybové dovednosti. V druhé polovině roku se pak hlavní náplní stane inscenační tvorba a následná realizace představení.

 

 • Kruhy všímavosti

Čas: pondělky 15:00 (1.-4. třída), 16:00 (5.-7.třída)

Lektor: Mia (Ivana) Málková

Kurzovné: 1120,-/14 lekcí

Ochutnávka metod, jak blíže poznat sami sebe a tím rozumět více i ostatním. Budeme pracovat s dechem, tělem, zvuky, pocity, všímavým pozorováním, vnímáním všemi smysly a zapojíme obě mozkové hemisféry.

Nejte si jistí, zda je tento kroužek pro vaše dítě to pravé...přihlaste ho na ukázkovou hodinu zdarma. Proběhne 30.9. v časech kroužku.

 

 • Keramika Atelier pro rodiče s dětmi nebo samostatné děti

Čas: Obecní úřad- středy 16:30-17:30 děti od 2 let

Lektor: Tereza Starostová

Kurzovné: 1200,-/14 lekci

Odpočinková keramicko řemeslná dílna pro všechny, kteří rádi tvoří z hlíny.

 

 • Hýbánky s Hafíkem

Čas: ZŠ Amos- pondělky 10:00-10:45 děti od cca 0,5-2 roky- lezoucí a začínající chodci

Lektor: Tereza Jedličková

Kurzovné: 800,-/10 lekcí od 23.9., ukázková lekce 16.9.

Setkání pro maminky s dětmi plné veršovaných říkadel a písniček propojených se cvičením k podpoře psychomotorického rozvoje dětí. V neposlední řadě take inspiracepro maminky, jak plně a aktivně trávit čas s děťátkem.

 

 • Cvičení s Mickou Cvičkou

Čas: ZŠ Amos- pondělky 9:00-9:45 děti od cca 2 let samostatní chodci

Lektor: Daniela Fremuntová

Kurzovné: 800,-/10 lekcí od 23.9., ukázková lekce 16.9.

Cvičení je zaměřené na všestranný rozvoj dětí. Budeme běhat, skákat, tancovat, prolézat, podlézat, skládat i rozkládat, házet, balancovat, smát se a spoustu dalšího. To vše v přátelské a nesoutěživé atmosféře za podpory rodičů, s využitím tradičních i netradičních pomůcek.

 

 • Malý reportér

Čas: Obecní úřad- pátky 17:00-19:00, pro děti 8-18let

Lektor: Martina Běťáková, Vít Olmr

Kurzovné: zdarma

Pro zájemce o žurnalistiku. Děti si naostro vyzkouší, jak vypadá práce v redakci. Výstupem jejich práce je PSINA - dětská příloha Psárského zpravodaje.

 

Zajímá Vás ke kroužkům ještě něco dalšího? Napište nám na : neformalkoatpsary [dot] cz. Na tento email se nám také ozvěte, pokud Vám nějaký kroužek v nabídce chybí, nebo jste lektorem zajímavé zájmové aktivity a rádi byste začali působit i ve své obci.